2020 september

Selleks, et elu ikka põnevam ja huvitavam oleks sai koostöös DataCap LLC ja Archaeovision'iga tehtud Narva Aleksandri kiriku droonifotodest mudel. Täpsemalt on mudel näha siit: http://3d.archaeovision.eu/#Narva-Aleksandri-Suurkirik-2020

 

2020 september

Pärnus on viimastel aastakümnetel küll mõned lasteaiad põhjalikult korda tehtud, aga viimati ehitati Pärnusse uus lasteaed 35 aastat tagasi. Ka uue ujula rajamisest on möödas ligi 40 aastat, aga nüüd avati suvepealinnas ujulaga lasteaed.

Raja lasteaia päikesekujulise hoone arhitektuurse lahenduse tegi KAOS Arhitektid, projekteeris Projekt O2 ja ehitas Nordlin Ehitus. Koos sisustusega läks lasteaed-ujula maksma 11,7 miljonit eurot. Toetust saadi Euroopa Regionaalarengu Fondilt.

2020 august

Täna avati Tallinnas Tondi Kooli renoveeritud hoone, kus on erivajadustega õpilastel mitmekülgsed ja tänapäevased õpitingimused.

Täieliku uuenduskuuri läbinud hoones asub 1. septembrist õppima 250 lihtsustatud, toimetuleku- või hooldusõppel last. Kool pakub teenust ka Harjumaa erivajadustega õpilastele. Hoonesse on rajatud veel Tallinna Õppenõustamiskeskuse osakond õppeklasside, eripedagoogide tööruumide ning auditooriumiga.

2020 august

Riigi Kinnisvara ja Projekt O2 koos KAOS Arhitektidega sõlmisid töövõtulepingu Narva Aleksandri kiriku restaureerimise projekteerimiseks. Muinsuskaitse all Narva Aleksandri kiriku projekteerimistööd kestavad kuni 2021. aasta suveni.

Riigi Kinnisvara tellitud projekteerimistööde eesmärgiks on restaureerida ja rekonstrueerida Narva Aleksandri kiriku torn, ehitada kuppelsaal 500-kohaliseks kunsti- ja kontserdisaaliks, rajada kaasaegsed tehnosüsteemid, ehitada abihoone ja galerii ning korrastada kirikut ümbritsev haljastus ja territoorium (parkla, platsid ja teed, välisvalgustus).

2020 Mai

Kolmapäeval, 27. mai keskpäeval avati pidulikult MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskuse uued peremajad Võrus Kraavi 2a ja 2b. Juba juunikuu jooksul asuvad sinna elama 43 erihooldusteenuste keskuse klienti, kes kolivad ära keskuse senistest ruumidest Kubjal.